Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

PEP test – nenáročná diagnostika refluxu

PEP test – nenáročná diagnostika refluxu
15. septembra 2019 Dr. Martin Lešťan

Pokašlievate? Ste  dlhodobo zahlienení?   Máte nepríjemný dych?  Možno máte reflux (GER ). Doteraz bola diagnostika  refluxu  náročná –  vyžadovala sa endoskopia ( hadička ), alebo  nedostupné a  neprijemné vyšetrenie 24 hodinovou pH metriou. Preto sa v praxi  väčšinou reflux  liečil naslepo –  nasadila sa liečba a čakalo sa, či liečba zaberie.

Teraz  máme k dispozícii  v našom Centre nenáročný PEP test. Stačí  Vaša slina  a   zistíme, či sa môže jednať o GER.  Bližšie info o teste , metodike a  cene  na https://alergoimun.sk/sluzby/pep-test-diagnostika-refluxu-ger/.

Ako sa zavádza nová metodika  do Centra

Aby ste mali predstavu, ako sa zavádza  metodika a  ako dlho to trvá, kým pacientom   prinesieme   nový pokrok  – podelíme sa s Vami o príbeh PEP testu. Všetko to začína nadchnutím sa pre metódu niekedy na jar 2019. Konzultácie s  bratislavským centrom, kde bola  múdra  a ochotná kolegynka s  chuťou odovzdať vedomosti ďalej  Nasledoval  pobyt Dr. Vojtušovej  na   jej pracovisku a  nácvik metodiky . Po návrate Zuzky  – nákupy  techniky, prístrojov, ingrediencií- za pomoc ďakujeme  spoločnosti Medirex, ktorá je lídrom  v laboratórnej diagnostike. Riešili sme  dilemu, či   voliť lacnejší variant zisťovania pepsínu v slinách, alebo drahý presný variant so zisťovaním   presnej koncentrácie pepsínu. Ale ako nás poznáte,   dilema sa  riešila   kratučko,  jednoducho kvalita a  presnosť  je  naše  krédo.  Nasledovalo     školenie  v  našom centre pražským dodávateľom  metodiky  a  dlhé týždne testovania,  odstraňovania chýb.  Koncom augusta 2019   už  začíname s vyšetrovaním pacientov a máme prvé výsledky. Takže  recept na novú metodiku ? Znalosti  o nových vyšetrovacích metódach  zmiešame  s nadšením pre pokrok, pridáme múdreho a dobroprajného kolegu – školiteľa, okoreníme pobytom v inom meste, pridáme  kopec peňazí, pozveme školiteľa a varíme, miešame, kým nie je nová  metodika  vhodná na podávanie.  Výsledok?  Určenie  príčiny ťažkosti mnohým pacientom, ich zlepšená kvalita života.