Vyštudovala som Strednú zdravotnícku školu sv. Bazila Veľkého v Prešove. Od roku 2010 až do roku 2025 som pracovala pre košické laboratórium — pätnásť rokov v jednom tíme, na jednom pracovisku. Počas tohto obdobia som absolvovala aj viaceré odborné školenia z oblasti cytológie a histológie, vďaka ktorým som si ďalej rozširovala svoje odborné vedomosti a skúsenosti. V tom istom období som sa stala mamou, kedy som čerpala aj rodičovskú dovolenku.
Od septembra 2025 pracujem pre Alergoimunologické centrum v Prešove ako zdravotná sestra. Práve osobná skúsenosť ma priviedla aj bližšie k oblasti imunoalergológie — moje deti totiž žijú s celoživotnou imunitnou diagnózou, a tak sa táto problematika stala súčasťou môjho života nielen profesionálne, ale aj ľudsky.