Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Chránime Vaše citlivé dáta – nové pravidlá pri elektronickej komunikácii

Chránime Vaše citlivé dáta – nové pravidlá pri elektronickej komunikácii
2. septembra 2017 Dr. Martin Lešťan

Ochrana osobných údajov pacientov,  zabezpečenie citlivých informácií o zdravotnom stave, o diagnózach a výsledkoch  –   je  pre nás  veľkou  výzvou a povinnosťou.  Pri  zabezpečení Vašich dát  spolupracujeme  už roky  jednak  so spoločnosťou Softprogres, jednak s  našim   mnohoročným  partnerom –   spoločnosťou  Sageteam, a  v  ostatných mesiacoch aj so spoločnosťou  Bajan.  Výsledkom spolupráce je nový rezervačno- komunikačný systém :portal.alergoimun.sk, ktorý umožňuje bezpenú komunikáciu medzi pacientom a zdravotníkmi. Práve posledne menovaná  pre nás vyvíja   bezpečný systém elektronickej komunikácie  s pacientmi.

Súčasná legislatíva neumožňuje zasielanie výsledkov pacientov  mailom. Rovnako  sú  nepovolené  mailové  zasielania diagnóz,  rád  pacientom a iných citlivých údajov. V  dnešnom svete, kde sa  rozmáha  elektronické pirátstvo, kde sa za Vás môže  vydávať  tretia osoba  –  je   takáto ochrana namieste.

Tak ako po minulé roky, aj teraz bude naše Alergoimunologické centrum priekopníkom v elektronizácii zdravotníctva a cez nový systém zabezpečujeme pohodlnú a bezpečnú komunikáciu s pacientami.

S nami ste stále o krok napred….