Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Upravujeme rezervácie kontrôl – pre Vaše zdravie, pohodlie a bezpečnosť.

Upravujeme rezervácie kontrôl – pre Vaše zdravie, pohodlie a bezpečnosť.
26. apríla 2020 Dr. Martin Lešťan

Po prvotnom zľaknutí nasleduje  racionálny  prístup  ku COVID 19. Úvodné  opatrenia mali   zmysel a tešíme sa z dobrého priebehu epidémie. Rovnako sa ale ukazuje, že viac ako  COVID 19 našich pacientov   ohrozuje dobudúcna   neliečenie  ich  chronických   chorôb. Do 20  obetí na COVID 19  u pacientov s   inými závažnými  ochoreniami je smutná realita, ale   pravdou je, že   mesačne u nás   zomrie nad 4000 ľudí a mnoho z nich   okrem prirodzenej smrti   na  chronické   ochorenia  (  len na ilustráciu okolo 1500 na  srdcovo -cievne ochorenia).

Špecializovaný ambulantný sektor  ukazuje  v tejto dobe  svoju silu a nenahraditeľnosť. Ostali sme pri pacientoch, každý deň  sú lekári   v ambulancii,  vyšetrujeme     fyzicky pacientov priamo v   Centre, ale   prebiehajú aj telefonické konzultácie.   Veľakrát  po telefonickej  kontrole si naplánujeme pacienta na  riadne vyšetrenie, keďže priamy kontakt lekár – pacient  je nenahraditeľný.   Keďže  vyzerá, že   vírus   tu s nami bude  dlhšie a musíme sa s ním naučiť  žiť – upravujeme  aj naše  podmienky rezervácií.  Kontroly sa budú dať  objednať na presný  dátum a  čas,   ostanú v platnosti aj  telefonické kontroly (  ukázali sa byť pre určitých pacientov výhodné),  zachovávame   kontroly na nasledujúci pracovný deň.  Cieľom  je  nemať preplnené čakárne, časovať pacientov, umožniť  telefonické poradenstvo. Budeme  ďalej sledovať situáciu, telefonické konzultácie v odôvodnených prípadoch   meniť na riadne kontroly a   časom  budú  riadne  kontroly   opäť dominovať.  Zdravie  nesmie byť  ohrozené!

Neliečené či zle  liečené  poruchy imunity, alergie, astmy   ohrozujú našich pacientov viac  ako COVID 19.   Ak  bude   pacient dobre kompenzovaný, jeho imunita   v dobrom stave, nebude  mať   obezitu, poruchy   cukrového metabolizmu, zlú životosprávu   – aj prípadnú infekciu COVID 19 iste   zvládne.  Naučme sa   dodržiavať hygienu,  chrániť seba  aj okolie  vrátane zdravotníkov  aj dobudúcna  – ale  majme zdravý  rozum a   nezanedbávajme  naše zdravie  ani  teraz  v čase   strachu, ani  neskôr, keď strach  z COVID 19 pominie a nastane realita pre mnohých frustrujúca (   nevratné zmeny  po   neliečenom   chronickom zápale,  nádváha, poruchy imunity, poruchy psychického zdravia).

Boli sme tu pre Vás,  sme tu pre Vás a  budeme  tu pre Vás.  Vy  neopúšťajte  vlastné zdravie a  držte sa zdravého rozumu.

Objednanie : TU

Info o objednaní: TU