Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Poďakovanie od pacienta

Poďakovanie od pacienta
4. apríla 2017 Lenka Zummerová

Na našu emailovú adresu denno-denne prichádzajú maily od pacientov. Väčšinou sú v nich otázky týkajúce sa zdravia, ale bývajú medzi nimi aj poďakovania. Nuž, klamal by som , keby som povedal, že nás tieto ďakovné maily netešia. Sú akoby v protiklade s tým hnusom , ktorý sa na lekárov a zdravotníctvo leje z médií, z anonymných diskusií pod článkami o zdravotníkoch….Média, politici, všakovaké záujmové skupiny akoby z času na čas potrebovali vytvoriť vo verejnosti zlý obraz o zdravotníkoch. Ľahšie sa vtedy príjmajú zákony, ľahšie sa privatizuje, …. Nie všetko je v zdravotníctve v dobrom stave , čaká nás všetkých dlhá cesta. Cesta , kde si uvedomíme, že naša spoločnosť musí pracovať na „pacientocentrickom zdravotníctve“. To je také, kde je v strede záujmu pacient. Nie politik, nie podnikateľ, nie zisk. Pacient. On na prvom mieste, lebo práve kvôli nemu existujue zdravotníctvo, na druhom mieste v tesnom závese – zdravotník – lebo on pacienta lieči. Pacient a lekár so sestrou. Niekto, kto potrebuje pomoc, a niekto kto mu pomoc poskytne. Všetko ostatné je treťoradé, menej dôležité. Keď si toto uvedomíme máme takmer vyhraný boj. Už len si zadefinovať akou formou budeme zdravotnú starostlivosť financovať, dohodneme sa na miere solidarity – lebo sme ľudia sociálne bytosti, dohodneme si kontrolné mechanizmy, …. Ale nesmieme zabudnúť na hlavnú poučku a tou je : „Najdôležitejší je chorý človek a človek , ktorý ho lieči ( lekár , sestra ), všetko ostatné je menej dôležité a meniteľné….“. Táto dohoda o budúcnosti zdravotníctva musí byť prijatá väčšinou nášho spoločenstva a musí byť nemenná aspoň 50 rokov. Vtedy máme šancu na dobré zdravotníctvo…

Podelím sa s Vami s mailom od pani Kopilcovej. Potešil ma aj preto , že si v ňom spomenula aj na sestričku. Má veľkú pravdu, lekár a sestra sú tím, ktorý spoločne lieči. Ďakujem za takéto maily, sú pre nás povzbudením, náplasťou na drobné ranky, ktoré na nás zanechávajú zlí ľudia….


Milý pán Doktor.

Srdečná vďaka za Vašu starostlivosť o naše zdravie, teda mojej dcérky a mňa, za skoro 10 rokov. Veľké poďakovanie, prosím, odovzdajte aj sestričke Angelike za jej obetavú a vysoko odbornú prácu. Stále pracovala s plným nasadením pre dobro nás pacientov. Sama som približne v jej veku,možno trochu staršia a viem, že sme po tých vyše dvadsať rokov práce a výchove detí veľmi vyčerpané a zaslúžime si trochu odpočinku, prípadne zmenu zamestnania. Doktor s veľkým D Vám právom prináleží, pretože sme takého ľudského lekára, a odborníka nestretli. Vo Vašej ambulancii sa cítime veľmi dobre, a pružnosť systému, ako aj príjemné prostredie čakárne, tak také som tu v Prešove ešte nevidela. Všetka česť! Viem, že Vás to stálo veľa práce, síl aj financií, čo si veľmi vážim, že ste to obetoval pre nás pacientov, aby sme sa cítili dobre. Ozaj za tie roky, som tak krátko v čakárni nečakala nikdy, ako u Vás a pritom so všetkou odbornosťou byť ošetrení. Z mojej päťročnej dcéry vyrástla aj vďaka Vašej odbornej starostlivosti pätnásťročná slečna, ako astmatička, pekne stabilizovaná, a môže sa aktívne venovať športu. Je z nej volejbalistka VKPG Prešov a už má aj prvý pohár za najlepšiu hráčku, ktorý získala na turnajoch v Maďarsku. Som tiež milo prekvapená a spokojná aj s odbornou starostlivosťou p.doktorky Vojtušovej, vidieť v jej práci Váš rukopis . Celému Vášmu tímu, aj príjemným novým sestričkám prajem všetko najlepšie,veľa Božieho požehnania Vašej práci a celej Vašej rodine hlavne veľa zdravia a pohody, ako aj čo najviac spokojných pacientov, najmä detí.

S úctou

Alžbeta Kopilcová

zaslúženému oddychu, ako aj veľa Božieho požehnania Vašej práci a celej Vašej rodine


Po mojej otázke o súhlase s uverejnením mailu, som dostal toto vyjadrenie: Pravdaže, súhlasím, moja rodinná a finančná situácia mi nedovolí prispieť aspoň dvomi percentami z dane, nakoľko mám nízky plat,a žijem sama s tromi deťmi v podnájme , ale robím ako účtovníčka a budem sa snažiť povedať našim klientom, ktorí podnikajú, aby dali svoje 2 % o.z. Alergoimun, a tak podporili ozaj užitočné dielo. Musíme si pomáhať sami a vďaka tomu Najvyššiemu za všetko, aj za to, že nás tých zdola takto spája a dáva nám medzi seba aj veľa vzdelalných a obetavých ľudí s otvoreným srdcom pre potreby slabších alebo chorých. Takýchto ľudí by bolo potrebné aj v politike, aby ich tam bolo viac, Ľudí, ktorí vďaka svojej poctivej práci si postupne zvýšili životnú úroveň svojich rodín, ale pritom nezabúdajú na tých slabších, alebo na tých, čo sú na nich odkázaní. Nech je môj list aj ako svedectvo tým, ktorí si svoje srdcia plnia závisťou,nežičlivosťou,lakomstvom, skúposťou nepoctivosťou a podrážaním.

No a aby bola korešpodencia úplná, ešte pridám reakciu:
Vážená pani Kopilcová,
velmi ma potesil Vas mail, a urcite ho preposlem aj pani Angelike. V dnešnom svete sú slová vdaky a uznania skôr výnimočné, o to zvlášť cennejšie. Teší ma, ze sa Alžbetke darí v športe. Šport je veľmi dôležitý u našich pacientov.
Držím Vám aj dcérke palce.

S úctou Váš lekár Martin Lešťan