Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Šťastný rok 2020 Vám všetkým

Šťastný rok 2020 Vám všetkým
1. januára 2020 Dr. Martin Lešťan

Tak teda vitajme v magickom roku 2020. Keďže najbližšie sa ľudstvo sa s podobným dátumom stretne až v roku 3030, mali by sme  si tento výnimočný rok  vychutnať. Nech nám prinesie zdravie, lásku, štastie a  radosť. Nech si zvolíme  v blížiacich sa voľbách dobre, aby sme sa pred  našimi deťmi  nemuseli hanbiť. Aby sme  raz dosiahli  stav spoločnosti, keď na súde rozhodne spravodlivosť a nie známosť. Aby sme mali istotu, že máme kvalitné zdravotníctvo, ktoré sa stará o naše zdravie, a nie o peňaženky oligarchov. Aby  naši učitelia neriešili každý rok  nejakú zmenu v koncepcii, ale aby  dobre vzdelávali naše deti. Aby prokurátori a policajti  chránili našu bezpečnosť a nemuseli sme sa báť o ich previazanosť s politikmi a finančníkmi. Uf toľko  prianí   v prvý deň roku, trochu trúfalé…

Poďme radšej  z výšok  veľkých prianí na naše   malé plány. Čo v našom Centre v   roku  ” kovového potkana “?

Vnímame  citlivo Vaše  pripomienky a  vieme, že  hlavne Vás trápia  dlhšie čakacie doby na vyšetrenia a málo akútnych termínov. Čo s tým?  Budeme sa  Vám venovať  kratšie, aby sme  stihli vyšetriť viac pacientov? Nie, to nie  dobrá cesta. Kvalitu by sme naopak   radi   zvyšovali a radi by sme sa Vám venovali   dlhšie.  Budeme   robiť dlhšie, do noci, počas víkendov ?  Ani to nie je dobrá cesta,  rýchlo by sme vyhoreli, nedostatočná regenerácia by  zhoršila  naše zdravie a znižila kvalitu ( veď uz teraz vstávam o 5,08 a   častokrát bývam v práci do noci …. ).  Prestali  príjmať nových  pacientov ? Nie,  veď    pacientov pribúda a potrebujeme  byť nápomocní  aj iným ľuďom.  Tak teda ako ?   Ako zlepšiť našu dostupnosť a  skrátiť čakacie doby na vyšetrenie? Volíme  tri   opatrenia.

  1. Zlepšenie menežovania  objednaní. Len v auguste sme mali  vyše 60 rezervácií na vyšetrenie,na  ktoré sa pacienti  bez ospravedlnenia nedostavili. Nie šestnásť, nie šesť  – ale šesťdesiat. Presne o toľko viac pacientov sme len v auguste mohli vyšetriť. Preto sme upravili systém  rezervácií kontrôl, nie  aby sme skomplikovali  objednávanie, ale aby sme  znížili počet prepadnutých termínov a umožnili  vyšetrenia viacerým z Vás. Zameriame sa aj na dodržiavania pravidla: jeden pacient jedna kontrola. Mnohí pacienti si rezervujú   viac termínov,a  tým znemožnia iným sa objednať.
  2. Druhým opatrením je zvýšenie počtu “akútnych termínov”- keďže sa môže stať, že náhle   potrebujete kontrolu – zvyšujeme od marca  počty “kontrôl na nasledujúci pracovný deň”.
  3. Tretím najdôležiteším opatrením  je zamestnanie našej novej kolegynky MUDr. Lucii Kočerginovej od januára 2020. Sme veľmi radi, že  región Prešova a Sabinova získa  novú  čerstvú krv, pani doktorku plnú  elánu a  chuti sa popasovať s nástrahmi a krásami imunoalergológie. Tešíme sa na jej široký záber, keďže pred prácou u nás pracovala ako všeobecný lekár, ktorý sa musí vedieť  vysporiadať  z celým spektrom zdravotných ťažkostí pacientov, a pod našim vedením získa   ťah na bránku aj na poli imunoalergológie.  Zamestnaním  nového lekára  reagujeme aj na  situáciu v Starej Ľubovni, kde   v 2019 roku skončilo pracovisko MUDr. Kovalíkovej, našej drahej a starostlivej kolegynky a  nevieme sa  bez posily   vyrovnať s náporom pacientov.  Pani doktorka bude pracovať  zatiaľ   v pondelky a  v stredy   v Sabinove, a v utorky v Prešove .

Rekonštrukcia.  Naštastie  hlavné práce   sú za nami a  v roku 2020 nás   čaká úprava  priestorov sestier a štúdiovej miestnosti  v Prešove, odvetranie čakárni v Prešove a Sabinove a   úprava  čakárne a recepcii v Sabinove.

Prednášky pre pacientov. Okrem publikačnej činnosti,  prednášok pre  lekárov   aj tento rok  pre Vás  chystáme v októbri 2020  prednášku  pre  pacientov nielen o alergénovej  imunoterapii.

Ozdravné pobyty.   Stále sa  môžete hlásiť na   pobyt  v Chorvátsku, kde sú ešte   voľné miesta pre  vlastnú dopravu. Čerešničkou na torte je pobyt na Srí Lanke v auguste 2020. Doprajte Vášmu  zdraviu  tento 13 denný relaxačný pobyt. Bližšie informácie : TU.

Novinky  v liečbe.  Máme  ich pre Vás plnú priehršť tak ako po minulé roky.  Nestačí  byť priemerným lekárom a  zaspať na vavrínoch. Medicína sa vyvíja, musíme držať prst na pulze nových postupov  v diagnostike a liečbe. Preto je  nutné vzdelávanie, už teraz sa teším na  podujatie o liekovej alergii vo Verone,  či o kongres   o imunodeficitoch v Birminghame, čo o reprodukčnej imunológii v Prahe.Tieto vzdelávania  majú len vtedy význam, ak sa novinky   rýchle  dostanú aj do našej každodennej praxe.  Imunológia a alergológia  je krásna  a stala  sa pre nás vášňou. Lekári a sestry  tvoria jeden tím. Myslíme aj na vzdelávanie sestier a pevne veríme, že aj v roku 2020  budeme všetci kolegovia – lekári a sestry jeden súdržný tím.

Akosi   som sa rozpísal. Držme si teda palce, aby sme  boli v roku 2020 zdraví, alebo aby sme  spoločne úspešne za tým  zdravím kráčali. Nech sme  Vám oporou pri Vašich  problémoch. Nech  takto o rok si napíšeme , že rok  2020  bol   dobrým rokom.   Veľa zdravia, štastia, požehnania a lásky  Vám všetkým.

Váš

Martin Lešťan