Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Atopický ekzém

Atopický ekzém
13. februára 2017 Dr. Martin Lešťan

Atopický ekzém

Dlhotrvajúce svrbenie je jednou z najhorších možných bolestí. Ekzém však nie je len svrbenie, je to zápal kože, ktorý môže mať rôzne príčiny. A práve o to ide – o príčiny. Ak spoznáme príčinu ochorenia, máme takmer vyhraný boj ( a platí to nielen pre ekzém) Alergológia ma fascinuje, lebo sa snaží zistiť príčinu obtiaží. Ak hlavným spúšťačom vzplanutia ekzému je napríklad alergia na vaječný bielok, tak najlepšou liečbou je vylúčenie bielka zo stravy. No nezjednodušujme, atopický ekzém je komplexné ochorenie, vyžadujúce starostlivosť odborníka.

Ako zvládnuť atopický ekzém Priďte si vypočuť 4 renomovaných odborníkov.

29. 4. 2017 od 10.00 – 16.00 hod.,

Hotel Yasmin, Tyršovo nábrežie 1, Košice

Pokojne príďte aj s deťmi. Kým vy budete na prednáškach, my máme pre deti od 3. – 10 r. pripravený športovo-zábavný program.

Kapacita je žiaľ OBMEDZENÁ. Rezervujte si miesto na 0917 501 182, office@bioderma-sk.com.
Tešíme sa.

Bližšie info : TU

DERMATOLÓGIA

MUDr. Heny KovaľováDermatovenerológ. Študovala na Lekárskej fakulte UK v Bratislave a na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Pôsobila ako pedagóg na Lekárskej fakulte – Ústave histológie a embryológie. Následne začala pracovať na Dermatovenerologickej klinike Univerzitnej nemocnice L. Pasteura, kde sa diagnostike a liečbe kožných ochorení venuje dodnes. Jej srdcovou záležitosťou je hlavne komplexný prístup k atopickej dermatitíde detí. Je členkou melanómovej komisie pre východné Slovensko.

Atopická dermatitída je jedným z najrozšírenejších ochorení detí. Ako sa dá s ňou bojovať? Čo všetko je potrebné vedieť o jej liečbe? Aké sú najnovšie postupy v liečbe atopie?

VÝŽIVA

Mgr. Judita PáleníkováNutričná špecialistka, výživu vyštudovala na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. V roku 2014 založila v Prešove profesionálnu výživovú poradňu JUDIT IT a pracuje aj ako konzultantka v prešovskom alergoimunologickom centre Alergoimun, kde sa špecializuje na potravinové alergie a intolerancie. Vyučuje odborný predmet Klinická dietológia na Strednej zdravotníckej škole v Košiciach. Vo voľnom čase píše články na blogu Zápisky nutriholičky, pomocou ktorého sa snaží vyvracať rôzne mýty a hoaxy vo výžive.

Atopický ekzém a výživa – aby jedlo nebolo nepriateľom. Atopický ekzém nie je len o diétach a zákazoch, dostaňte výživu na svoju stranu.

PSYCHOLÓGIA – pripravujeme

 

IMUNOLÓGIA

MUDr. Martin Lešťan Imunológ, alergológ, pediater, predseda občianskeho združenia Alergoimun, odborný garant Alergoimunologického centra v Prešove a Sabinove. Pôsobil v Detskej nemocnici Košice a v ambulancii klinickej imunológie a alergológie v Poliklinike Sekčov a Poliklinike Sabinov. Absolvoval zahraničné pobyty vo Švajčiarsku, Anglicku a v Poľsku. V rakúskom Salzburgu absolvoval prax v centre liečby detského ekzému. Založil Alergoimunologické centrum Prešov, Sabinov, kde pôsobí ako vedúci lekár doteraz.

Patrí atopická dermatitída do rúk imunoalergológa? Kde začať a ako podchytiť atopickú dermatitídu?

SOCIÁLNE PORADENSTVO

PhDr. Renáta Rusinková Štátny zamestnanec v oblasti sociálnej sféry. Dlhodobo sa venuje sociálnemu poradenstvu pre organizácie tretieho sektora. Predsedníčka Klubu Svidnik Spoločnosti psoriatikov a atopikov SR, projektová manažérka OZ dôstojný život všetkým.

Sociálna ABECEDA atopika: ako štát podporuje pacientov s atopickou dermatitídou? Praktické rady, ako získať podporu štátu.