Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Ranné kontroly – určite si čas vyšetrenia deň vopred

Ranné kontroly – určite si čas vyšetrenia deň vopred
28. októbra 2018 Dr. Martin Lešťan

Máte rezervovanú rannú kontrolu? Vyberte si čas vyšetrenia pohodlne elektronicky už jeden deň vopred. O 14:00 hodine si môžete vybrať čas kontroly na nasledujúci deň.  Táto možnosť trvá do 6:30 hodiny v deň vyšetrenia. Takže ak máte rezervovanú rannú kontrolu na pondelok – už v nedeľu od 14.00 do 6.30 v pondelok si určite čas kontroly u Vášho lekára. Čas vyšetrenia sa budeme snažiť dodržať, ale rátajte s možnou čakaciu dobou do dvoch hodín ( v prípade akútnych či komplikovaných stavov sa časy môžu posúvať).

Pýtame sa za Vás:

  1. Som objednaný elektronicky  k pani  doktorke na rannú kontrolu v utorok. Kedy sa  dozviem čas vyšetrenia ?Ak ste sa objednali elektronicky, tak si  deň pred vyšetrením (  vo Vašom prípade  v pondelok ) od 14,00 hodiny môžete vybrať čas vyšetrenia. Je tam presne  toľko termínov, koľko máme rezervácií , takže pre každého z objednaných pacientov máme vyhradený  1 termín.  Vyberať si čas Vášho vyšetrenia môžete až do 6,30 hodiny rannej v deň vyšetrenia
  2. Som objednaný  cez recepciu na rannú kontrolu na utorok. Viem si vybrať  čas vyšetrenia ?Ak ste sa  objednali  cez recepciu, musíte si prísť po časenku od 6,30  do 6,40 v deň vyšetrenia.  Vaša kontrola je garantovaná, takže  časenku dostanete určite. Odporúčame ale  objednávať sa na ranné kontroly  elektronicky cez systém, aby ste si v kľude domova vedeli už deň vopred  vybrať  čas Vášho vyšetrenia a vedeli si lepšie naplánovať deň
  3.  Prečo  neviem dostať presný  čas vyšetrenia  cez recepciu a musím si elektronicky vyberať čas vyšetrenia alebo sa  dostaviť ráno  po časenku ? Nebolo by jednoduchšie  rovno mi určiť čas  ranného vyšetrenia? Presný  čas vyšetrenia  si môžete  až tri mesiace dopredu  určiť pri doobedňajších a poobedňajších kontrolách. Pri ranných kontrolách sa v minulosti rozdávali pacientom časenky, po novom sa dajú pri ranných kontrolách časy  vyšetrenia určiť   v predchádázajúci  deň  od 14,00 až  do 6,00  v deň vyšetrenia. Ak ste objednaní  cez recepciu – tak sa čas určí na recepcii   od 6,30 do 6,40. Dôvodom je, že sa viacerí pacienti aj napriek  objednaniu  na kontrolu bez ospravedlnenia  nedostavia a my potrebujeme  ich miesta ponúknuť náhradníkom a akútnym stavom. Smutnou realitou je, že bežne až 5-7 pacientov nepríde na rezervovaný termín. Ranné časy sú veľmi cenné ( odbery, akútne stavy,..) a bolo by nefér k  akútnym stavom a k náhradníkom, akby sme im nevedeli ponúknuť uvoľnené termíny. Akonáhle sa  zmení situácia, a pacienti  prestanú mať neospravedlnené neúčasti, upravíme  aj my  spôsob objednávania.
  4. Prečo pri doobedňajších a poobedňajších termínoch vieme dostať  čas vyšetrenia dopredu a pri ranných nie ?  Aj doobedňajšie a popoludňajšie termíny  sú  zaťažené  neospravedlnenou  absenciou pacienta, je to bohužiaľ tak.   Takýto vynechaný termín ale využijeme na  administratívne práce, na vypisovanie kúpeľných návrhov. Kým ráno  potrebujeme  dať termín  akútnym stavom a náhradníkom, ktorí sa ráno dostavia na recepciu.
  5. Som objednaný cez recepciu na rannú kontrolu. Musím prísť na recepciu do 6,40 ?  Nestačí prísť neskôr ?  O 6,40  rozdávame   poradia akútnym stavom a náhradníkom.  Takže  potrebujeme o Vás vedieť do 6,40.  Ak meškáte ( dopravné zápchy, iný dôvod…) –  pošlite  nám ráno mail, alebo sms, aby sme Vám vedeli  Vaše miesto rezervovať.( nevolajte, lebo ráno sa nemisíte vedieť dovolať )
  6. Pri kontrole mi pán doktor povedal, že mám mať ďalšiu kontrolu o pol  roka. Neviete ma  už rovno objednať na termín ? Znie to logicky, ale nefungovalo to v minulosti. Pol roka  je dlhá doba, a pacienti nám zabúdali  chodiť na kontroly, lekári nevedeli  svoje  dovolenky. Teraz objednávame  tri mesiace dopredu. Najlepšie je objednať sa elektronicky  cez portal.alergoimun.sk, takto si môžete rezerváciu meniť, stornovať, pri ranných kontrolách si určovať čas vyšetrenia. Samozrejme  sa môžete  objednať aj cez recepciu ( telefonicky, osobne ). V tomto prípade  si ale musíte  rezerváciu potvrdiť   aspoň 5 dní pred termínom. Aj pri objednávaní tri mesiace dopredu –  veľa pacientov na termín nepríde na strane jednej, na strane druhej je o vyšetrenia veľký záujem. Preto sa snažíme cez objednávkový systém o efektivitu.
  7. Som starší človek a nevyhovuje  mi elektronické objednávanie. Viem sa  objednať klasicky cez recepciu ?   Áno. Cez recepciu  sa môžete ďalej objednávať. Na recepcii používajú rovnaký objednávkový systém  ako pacienti, takže  Vám vedia ponúknuť rovnaké termíny, aké by ste si vybrali elektronicky. Prvé vyšetrenia, rôzne  druhy kontrôl ( ranné, doobedňajšie a popoludňajšie, večerné ). Kým elektronický systém  pacientov upozorňuje na  blížiaci sa termín automaticky   – tak Vás  ( cez recepciu objednaných pacientov ) poprosíme o potvrdenie termíny 5 dní pred vyšetrením, aby sme s Vami rátali. Práve objednania cez recepciu  sú zaťažené veľkou absenciou a  neospravedlneným  vynechávaním kontrôl.
  8. Aké typy kontrôl mi viete ponúknuť? 1.  ranné kontroly na poradie, 2. dopoludňajšie a popoludňajšie kontroly, 3. kontroly na nasledujúci pracovný deň (tieto sa    objavia    o 14,00  hodine: v piatok   na pondelňajší  termín k Dr . Lešťanovi (PO) a k Dr . Belvončíkovej (SB), v pondelky  na utorňajšie termíny  k  Dr. Lešťanovi (SB) a k Dr . Belvončíkovej (PO),   v utorky na  stredňajšie termíny k Dr. Lešťanovi (SB)  a  k Dr. Vojtušovej (PO),   v stredy   na   štvrtkové termíny k Dr . Vojtušovej (PO).  ) 4.iné špeciálne  typy kontrôl (  reprodukčná  imunológia,  nutričné poradenstvo, vyšetrenie vo večerných hodinách …). Stále  máte možnosť prísť na kontrolu  aj bez rezervácie – ako náhradník v čase od 6.40 do 6.59
  9. Potrebujem  rýchlu kontrolu, ako mám postupovať ?1. Pozrite si voľné termíny ( denne ľudia stornujú termíny, veľakrát aj večer  pred kontrolou – všetky tieto uvoľnené termíny sú pre Vás okamžite dostupné) 2. O 14,00 si môžete zarezervovať kontrolu na nasledujúci pracovný deň. 3. Ak sú všetky termíny plné a vy nemôžete čakať na voľný termín – príďte ako náhradník pred 7,00 na recepciu. Pokúsime sa Vás zaradiť medzi objednaných pacientov.4.Ak máte kartičku výhod, jednoducho požiadajte o termín sestričku. ( výhoda najmä ak ste z väčšej diaľky, alebo ak je Váš pracovný čas cenný ), prípadne si pozrite či nie je voľné nadštandardné večerné vyšetrenie.
  10. V  ktoré dni  majú jednotliví lekári  termíny na ranné kontroly ? Ranné kontroly na poradie v Prešove ( pondelky – Dr. Lešťan, v utorky- Dr. Belvončíková, v stredy a štvrtky – Dr. Vojtušová), v Sabinove ( pondelky – Dr. Belvončíková, v utorky a stredy – Dr. Lešťan).