Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Črevný mikrobióm

Vyšetrenie črevného mikrobiómu

PRE KOHO JE VYŠETRENIE VHODNÉ?
Vyšetrenie črevného mikrobiómu je vhodné pre každého, koho zaujíma jeho črevné zdravie. Optimálne je porozprávať sa pred vyšetrením o prínose tohto vyšetrenie s Vašim lekárom.

PREČO ABSOLVOVAŤ VYŠETRENIE?
Črevný mikrobióm plní v ľudskom tele štyri hlavné funkcie. Prispieva k tvorbe nevyhnutných vitamínov ako vitamín K a vitamíny skupiny B, funguje ako pomocná línia imunitného systému, rozkladá vlákninu na dôležité mastné kyseliny s krátkym reťazcom. Zároveň zakladá a udržiava črevnú bariéru, ktorá obmedzuje rast nebezpečných baktérií. Tvorí ho až 38 biliónov mikroorganizmov (prevažne baktérií), pričom v našom čreve žijú za normálnych podmienok v rovnováhe zdravé a potenciálne škodlivé baktérie. V prípade narušenia rovnováhy dochádza k zápalu črevnej sliznice. Črevná nerovnováha – dysbióza sa vyskytuje pri viacerých ochoreniach. VYŠETRENIE ČREVNÉHO MIKROBIÓMU sa realizuje pomocou prvého dysbiotického testu v Európe s označením CE-IVD, ktorý bol klinicky validovaný.

ČO OBSAHUJE VYŠETRENIE?
Zo vzorky stolice získa pacient pomocou unikátneho vyšetrenia prehľadné, presné a spoľahlivé informácie o stave jeho črevného mikrobiómu. Vzorku stolice si pacient odoberie sám v domácom prostredí za pomoci setu, ktorý mu bude doručený  kuriérom. Zásielka bude obsahovať postup, ako kontaktovať kuriéra pre bezplatné spätné doručenie odobraného materiálu do laboratória.

Vyšetrenie analyzuje 48 vopred vybraných bakteriálnych ukazovateľov, ktoré rozlišujú normálnu črevnú mikroflóru od dysbiotickej. Táto zostava baktérií bola cielene vybraná vzhľadom k ich významnému vplyvu na fungovanie črevného mikrobiómu a potenciálny rozvoj nerovnováhy. Zobrazuje tiež šesť profilov baktérií, ukazujúce potenciálnu dysfunkciu ich aktivity v porovnaní s očakávaným normálnym výskytom. Vyšetrenie stanovuje aj index nerovnováhy na škále od 1 do 5 porovnaním s referenčnou populáciou dospelých ľudí bez gastrointestinálnych symptómov. Hodnoty 3 a viac znamenajú zvyšujúcu sa úroveň črevnej dysbiózy. Vyšetrenie sa odporúča ľuďom od 18 rokov.

UKÁŽKA VÝSLEDKOVÉHO LISTU
Výsledok vyšetrenia obdržíte v zaheslovanom .pdf na vašu e-mailovú adresu  Výsledok vyšetrenia sa vzťahuje na analyzovanú vzorku a obsahuje: Index dysbiózy, bakteriálne profily a tabuľku množstva baktérií. Súčasťou vyšetrenia je 20-minútová interpretácia výsledku v slovenskom jazyku po obdržaní výsledkov testu.

Výhoda vyšetrenia  cez naše Centrum?

Možnosť konzultácie výsledkov  s našim lekárom, či nutričnou špecialistkou   za zvýhodnenú cenu

Cena vyšetrenia

300 EUR