Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Vaše časté otázky

Ako sa mám objednať na prvé vyšetrenie ?

Najpohodlnejšie je využiť náš online rezervačný systém, v ktorom si nájdete pre Vás ten najvhodnejší termín. V kľude si vyberiete vhodnú ambulanciu ( Prešov, Sabinov ), Vášho lekára ( Lešťan, Belvončíková,  Vojtušová, Očipová, Spišák, reprodukční imunológovia,… ). Samozrejme sa môžete objednať aj telefonicky, alebo priamo osobne v ambulanciách. Rovnako je aj možnosť objednať sa na prvé vyšetrenie 24 hodín denne  na tel. čísle 051/7581544.

Ako sa môžem objednať na kontrolu ?

Možností je niekoľko. Buďto využijete náš online rezervačný systém, alebo sa objednáte telefonicky, či osobne.  Každý pacient  má    nárok na bezplatné  objednanie sa na  kontrolu.  Zarezervovať si ich môžete  aj TU. Existujú špeciálne termíny  pre reprodukčnú imunológiu, nutričné vyšetrenie.

Mám kartu v Prešove, môžem prísť na kontrolu do Sabinova?

Áno, databázy našich ambulancií sú prepojené- a tak sa môžu naši prešovskí pacienti vyšetrovať v Sabinove a naopak. Vaše dekurzy aj výsledky máme stále k dispozícii.

Som sledovaný u Dr. Vojtušovej, môžem sa dať vyšetriť aj u Dr. Lešťana ?

Sme jeden lekársky tím a preto je vyšetrenie u kolegu možné. Ak teda vám vyhovuje viac termín u kolegu, kľudne môžete absolvovať kontrolu aj u neho a následnú kontrolu potom opäť u pôvodného lekára. Lekári vzájomne diskutujú – a možno ani neviete, že hoci ste sledovaní u jedného z našich lekárov – že postupy Vašich vyšetrení konzultujú viacerí…… Takže bez akýchkoľvek obáv, sa môžete na kontrolu objednať k ľubovoľnému lekárovi.

Objednával som sa na kontrolné vyšetrenie cez Vašu recepciu telefonicky, Vaša recepčná nás odkázala na internetové objednanie. Postupovala správne ?

Nie. Je povinnosťou nášho personálu Vás objednať. Je pravda, že online rezervačný systém je pohodlnejší aj pre Vás ( v kľude domova si vyberiete vhodný termín, ambulanciu , lekára.. ), je pohodlnejší aj pre nás ( šetrí čas sestričiek ) – ale Vy ste ten, ktorý si volíte akou formou sa budete objednávať ( telefonicky, cez internet či osobne ). Pri online kontrole  si viete už deň  pred vyšetrením   vybrať   čas  dostavenia sa na recepciu.

Navštevujem Vaše pracovisko z vyše 200 km vzdialenosti. Je možné zasielanie receptov elektronicky ?

Áno, všetci naši pacienti majú túto možnosť. Využite portal.alergoimun.sk

Mám autistické dieťa, ktoré len ťažko znáša vyšetrenie u lekára, nehovoriac o odberoch. Nevydrží ani dlho čakať medzi inými deťmi v čakárni. Trochu sa obávam prvého vyšetrenia…

Žiadne obavy. U nás dbáme na pohodlie pacientov aj ich rodičov. Máme bohaté skúsenosti s liečbou autistických detí, ale aj iných skupín rizikovejších pacientov ( DMO, psychomotoricky postihnuté deti,…). Zatelefonujte s dôverou na našu recepciu a náš personál sa bude snažiť Vám ponúknuť vhodné riešenie ( termín vyšetrenia, krátke čakacie doby, ohľaduplný odber biologického materiálu …). Navyše  pre tieto detičky, ako aj pre iné   citlivé skupiny pacientov máme k dispozícii   kartičky výhod zdarma s   mnohými   výhodami.
U nás bude Vaše dieťatko v dobrých rukách !

Som odoslaný k Vám na prvé vyšetrenie. Bude sa na prvom vyšetrení u mňa realizovať aj odber krvi?

Našou snahou je čo najrýchlejšie pacienta diagnostikovať a začať s účinnou liečbou. U mnohých pacientov preto už pri prvom vyšetrení realizujeme testovanie či odbery. Záleží to na vhodnej príprave pacienta ( odstup od choroby, užívanie liekov , klinický stav,.. ). Nie stále preto vieme už pri prvom vyšetrení realizovať všetky diagnostické postupy a pacienta na ne musíme niekedy objednať na iný termín. Všeobecne ale platí, že odbery sa u nás realizujú denne od 7.00 do 10.30 hodiny. Ak máte prvé vyšetrenie plánované v tomto čase, a je u Vás indikované – s veľkou pravdepodobnosťou ho vykonáme už pri prvom vyšetrení. Ak ste na prvé vyšetrenie objednaní po 11.00 hod- váš odber zrealizujeme v čo najkratšom čase.