Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Vaše časté otázky

Ako sa mám objednať na prvé vyšetrenie ?

Najpohodlnejšie je využiť náš online rezervačný systém, v ktorom si nájdete pre Vás ten najvhodnejší termín. V kľude si vyberiete vhodnú ambulanciu ( Prešov, Sabinov ), Vášho lekára ( Lešťan, Belvončíková, Vojtušová, Spišák, reprodukční imunológovia,… ). Samozrejme sa môžete objednať aj telefonicky, alebo priamo osobne v ambulanciách. Rovnako je aj možnosť objednať sa na prvé vyšetrenie 24 hodín denne  na tel. čísle 051/7581544.  Objednania  sú bezplatné, pri objednanich cez recepciu   je povinnosťou potvrdiť termín   aspoň 5  dní pred vyšetrením. Pri  využití online rezervačného systému  je potvrdenie  automatické cez systém.

Ako sa môžem objednať na kontrolu ?

Možností je niekoľko. Buďto využijete náš online rezervačný systém, alebo sa objednáte telefonicky, či osobne. Ranné časenky  pre neobjednaných  pacientov sú zrušené. Každý pacient  má    nárok na bezplatné  objednanie sa na  kontrolu.  Pre rýchle kontroly   sú vhodné online  časenky, ktoré sú k dispozícii o 14,00  v predchádzajúci pracovný deň.  Zarezervovať si ich môžete  aj TU. Existujú špeciálne termíny  pre reprodukčnú imunológiu, nutričné vyšetrenie. Ak nemáte zarezervovaný termín na kontrolu, môžete sa  dostaviť v čase od 6,40 do 6,59 na recepciu ako náhradník.

Mám kartu v Prešove, môžem prísť na kontrolu do Sabinova?

Áno, databázy našich ambulancií sú prepojené- a tak sa môžu naši prešovskí pacienti vyšetrovať v Sabinove a naopak. Vaše dekurzy aj výsledky máme stále k dispozícii.

Som sledovaný u Dr. Vojtušovej, môžem sa dať vyšetriť aj u Dr. Lešťana ?

Sme jeden lekársky tím a preto je vyšetrenie u kolegu možné. Ak teda vám vyhovuje viac termín u kolegu, kľudne môžete absolvovať kontrolu aj u neho a následnú kontrolu potom opäť u pôvodného lekára. Lekári vzájomne diskutujú – a možno ani neviete, že hoci ste sledovaní u jedného z našich lekárov – že postupy Vašich vyšetrení konzultujú viacerí…… Takže bez akýchkoľvek obáv, sa môžete na kontrolu objednať k ľubovoľnému lekárovi.

Objednával som sa na kontrolné vyšetrenie cez Vašu recepciu telefonicky, Vaša recepčná nás odkázala na internetové objednanie. Postupovala správne ?

Nie. Je povinnosťou nášho personálu Vás objednať. Je pravda, že online rezervačný systém je pohodlnejší aj pre Vás ( v kľude domova si vyberiete vhodný termín, ambulanciu , lekára.. ), je pohodlnejší aj pre nás ( šetrí čas sestričiek ) – ale Vy ste ten, ktorý si volíte akou formou sa budete objednávať ( telefonicky, cez internet či osobne ). Ak teda naša pracovníčka urobila chybu, veľmi sa za ňu ospravedlňujem. Aj cez vaše skúsenosti, vaše reakcie sa stále zlepšujeme – ďakujeme preto aj za kritiku.

Navštevujem iné alergologické pracovisko v Prešove. Môžem absolvovať školu astmy u Vás ?

Školy astmy realizujeme už vyše 10 rokov či v Sabinove, tak aj v Prešove. Len vzdelaný pacient vie zvládať svoje ochorenie a mať výbornú kvalitu života. Iste preto realizujú podobné vzdelávacie aktivity – hoci možno inou formou – aj iní alergológovia. Nie je preto dobré, aby sme vstupovali do Vášho liečebného procesu my, ale s dôverou sa obráťte na Vášho alergológa.

Navštevujem Vaše pracovisko z vyše 200 km vzdialenosti. Je možné zasielanie receptov poštou ?

Áno, všetci naši pacienti majú túto možnosť. Pre držiteľov kartičky ALERGOIMUN je táto služba grátis, ostatní za mierny poplatok si môžu dať zasielať recepty poštou domov. Túto službu poskytujeme už roky – nie každému totiž vyhovuje zastavovať sa pre recept či u nás alebo u svojho praktického lekára. Využiť na túto službu môžete  aj náš rezervačný systém.

Mám autistické dieťa, ktoré len ťažko znáša vyšetrenie u lekára, nehovoriac o odberoch. Nevydrží ani dlho čakať medzi inými deťmi v čakárni. Trochu sa obávam prvého vyšetrenia…

Žiadne obavy. U nás dbáme na pohodlie pacientov aj ich rodičov. Máme bohaté skúsenosti s liečbou autistických detí, ale aj iných skupín rizikovejších pacientov ( DMO, psychomotoricky postihnuté deti,…). Zatelefonujte s dôverou na našu recepciu a náš personál sa bude snažiť Vám ponúknuť vhodné riešenie ( termín vyšetrenia, kratučké čakacie doby, ohľaduplný odber biologického materiálu …). Navyše  pre tieto detičky, ako aj pre iné   citlivé skupiny pacientov máme k dispozícii   kartičky výhod zdarma s   mnohými   výhodami.
U nás bude Vaše dieťatko v dobrých rukách !

Som odoslaný k Vám na prvé vyšetrenie. Bude sa na prvom vyšetrení u mňa realizovať aj odber krvi?

Našou snahou je čo najrýchlejšie pacienta diagnostikovať a začať s účinnou liečbou. U mnohých pacientov preto už pri prvom vyšetrení realizujeme testovanie či odbery. Záleží to na vhodnej príprave pacienta ( odstup od choroby, užívanie liekov , klinický stav,.. ). Nie stále preto vieme už pri prvom vyšetrení realizovať všetky diagnostické postupy a pacienta na ne musíme niekedy objednať na iný termín. Všeobecne ale platí, že odbery sa u nás realizujú denne od 7.00 do 10.30 hodiny. Ak máte prvé vyšetrenie plánované v tomto čase, a je u Vás indikované – s veľkou pravdepodobnosťou ho vykonáme už pri prvom vyšetrení. Ak ste na prvé vyšetrenie objednaní po 11.00 hod- váš odber zrealizujeme v čo najkratšom čase.

 

 

 Nové termíny ( kontrolné a prvé vyšetrenia  ) sa hromadne zadávajú posledný piatok v mesiaci o 17,00 hod  –  stále 3 mesiace dopredu ( napr. koncom januára zadávame termíny na  apríl,…  etc).  Ak pacient zruší termín – tento uvoľnený termín sa objaví v systéme okamžite. Okrem tohto systému môžete na rezervácie využiť aj recepciu, v tomto prípade sa ale vyžaduje  Vaše potvrdenie termínu 5 dní pred vyšetrením.  Rezervačný systém Vás upozorní na blížiaci sa termín, umožní zrušenie či zmenu  rezervácie. Cez rezervačný systém komunikujete so sestrou či lekárom, zadávate rôzne požiadavky či zasielajte dáta ( vrátane obrazového materiálu)

 •  Kontroly. Existujú rôzne typy kontrôl:
 •  “predpoludňajšie – popoludňajšie kontroly” na približne určený čas
 • “ranné kontroly na poradie”( s dostavením sa na recepciu  v čase od 6,30 do 6,40 alebo s pohodlným vyzdvihnutím časenky  v pohodlí domova  od 14,00  hodiny predchádzajúceho dňa do 6,30 hodiny v deň vyšetrenia  cez systém).
 • “kontroly na nadchádzajúci pracovný deň”.  Termíny sa objavia o 14,00 hodine ( v piatok na pondelňajší termín k Dr . Lešťanovi (PO) a k Dr . Belvončíkovej (SB), v pondelky na utorňajšie termíny k Dr. Lešťanovi (SB) a k Dr . Belvončíkovej (PO), v utorky na stredňajšie termíny k Dr. Lešťanovi (SB) a k Dr. Vojtušovej (PO), v stredy na štvrtkové termíny k Dr . Vojtušovej (PO).
 • Ranné  časenky pre neobjednaných pacientov  sú zrušené, neobjednaní pacienti môžu dostať v čase od 6,40-6,59 uvoľnený  termín po nedostavenom sa pacientovi (  náhradníci )
 • Máte  akútne zhoršenie Vášho   stavu medzi plánovanými kontrolami  a   termín na nasledujúci pracovný deň už je obsadený?   Príďte ráno  v čase od 6,40-6,59 na recepciu
 • Ste z ďaleka? Ste pracovne vyťažení a potrebujete flexibilitu pri objednávaní ? Máte cenný pracovný čas ?  Využite pohodlie kartičiek  výhod
 • Ak máte mať kontrolu či prvé vyšetrenie  – rezervovať si môžete pre jednu osobu len 1 termín.
 • Nemôžete prisť na vyšetrenie?Bezplatne  stornujte Vaše vyšetrenie a umožnite inému pacientovi sa k nám dostať. Pri neospravedlnenom nedostavení sa na termín – už bude možné vyšetrenie len v režime náhradník.  Neospravedlnené nedostavenie sa na termín považujeme za neúctu k našej práci a ku iným pacientom.
 • Termíny na reprodukčnú imunológiu s konzultáciami 2 lekárov : kliknite TU.
 • Ak ste majiteľom “Karty výhod” termín si dohodnite so sestričkou vyplnením formulára, alebo telefonicky.
 • Dávame do pozornosti byť ošetrený v ktorejkoľvek ambulancii ( ak má napr. pacient kartu v Prešove, môže byť kedykoľvek vyšetrený v Sabinove a naopak). Možnosť vyšetrenia akýmkoľvek lekárom Centra ( sme jeden tím).
 • Pri online termínoch sa maximálne snažíme o dodržanie času vyšetrenia. Je nutné rátať s možnou dobou čakania okolo 60 minút, pri online časenkách je nutné rátať s dobou čakania do 100 minút.

Aby ste pochopili lepšie  našu prácu, podelíme sa s  Vami  o náš harmonogram.

6.20 – 6.30 : spustenie PC systémov, príprava na ambulovanie

6.30 -6.35 : spracovanie online ranných časeniek

6:35 -6.40 : rozdanie ranných časeniek dopredu objednaným pacientom

6.40-6,59 : rozdanie zvyšných časeniek  náhradníkom a príprava na odbery (častokrát najmä  Dr. Lešťan ambuluje už od 6,45 )

7.00 -11:00:  ambulovanie, odbery, testovanie, vyšetrovacie metódy

11.00 -14,30 :dopoludňajšie a popoludňajšie ambulovanie, vybavovanie telefonátov, mailová komunikácia

od 14,30 :  administratívne práce

Info pre pacientov:

Kedy telefonovať ?  Po 11,00. Ak sa neozývame – máme inú prácu, ale môžete nám nechať odkaz  a budeme Vás do nasledujúceho pracovného dňa kontaktovať
Kedy  komunikovať cez nás portal.alergoimun.sk – 24 hodín denne, väčšinou stíhame  odpovedať do  48 hodín
Kedy sa  dostaviť  na odbery  ? – podľa objednania

Môžem prísť po časenku ráno  ak nie som objednaný ?  Na ranné kontroly  sa od  novembra 2017 objednáva.  Môžete sa  ale zastaviť  v čase od 6,40 do 6,59  na recepciu a požiadať byť náhradníkom

Kedy sa dostaviť po časenku ak ste objednaný na rannú kontrolu ? Po časenku sa nemusíte  zastaviť, ale si ju vyzdvihnite pohodlne z domu v čase od 6,00  do 6,30 hodiny. Stále je možnosť prísť si po časenku osobne v čase od 6,30  do 6,40
Kedy sa ako náhradník –  akútny   stav-  mám dostaviť   po časenku ?-  V čase  od 6,40 do 6,59 ( keďže  o 7,00  si už zaplníme  denný program )
Kedy sa  zastaviť pre recept ?   Od 7,00  do 11,59 , od 12,31  do 14,30

Ako sa k Vám  dá dostať na kontrolu ? Sú rôzne možnosti kontrôl. Ranné kontroly na poradie, dopoludňajšie  a popoludňajšie kontroly, kontroly na nasledujúci pracovný deň. Je možnosť prísť  aj bez objednania ako náhradník, či požiadať o kartičkový termín
Kedy máme obednú pauzu a  trochu relaxujeme po náročnom programe ? Od 12,00 – do 12,30 ( prosíme  v tom čase   nezvoniť, neklopať ak sa nejedná o   život ohrozujúci stav )
Kedy sa na nás usmiať a poďakovať sa za starostlivosť ? Kedykoľvek,  Vaše uznanie je pre nás cenné a vážime si ho
Ako sa  môžete kriticky či pochvalne  vyjadriť k našej práci ?  Vaše podnety   sú pre nás cenné a posúvajú nás  dopredu  –  využite na podnety  náš  dotazník spokojnosti : http://www.survio.com/survey/d/Y7P4K3V2O2T8I7O9A.