Dovolenky    Ordinujeme   Karta výhod   Online objednanie
051/758 15 44

Pobyty pri mori-archív

Našim cieľom je komplexnosť starostlivosti o nášho pacienta. Už dávno vieme, že nestačí byť dobrým odborníkom, používať na liečenie tie najlepšie lieky. Nevyhnutnou súčasťou menežmentu pacienta je aj jeho vzdelávanie. Nuž a prečo nespojiť vzdelávanie s takou príjemnou záležitosťou ako je pobyt pri mori. Prečo práve vzdelávanie pri mori, keď sa môžeme vzdelávať v ambulancii?

Zavrite si oči a predstavte si rannú opustenú pláž so šumom mora, na pláži vidíte skupinu ľudí, ktorí spoločne pred raňajkami vítajú slnko a nový deň pri dychových cvičeniach. Predstavte si spoločné šantenie detí v slanej morskej vode, ktorá im preplachuje dutiny. No a keď je slnko už vysoko, a je priteplo na pobyt na pláži, predstavte si ako skupina alergikov na karimatke ležérne cvičí v tieni stromov, či ako v podvečerný čas sa vháňa morská para cez inhalátory do ich toľko trápených horných aj dolných dýchacích ciest. Okoreňte túto predstavu večerným posedením pri fľaši vína s alergológom, ktorý v šortkách s Vami diskutuje o alergii, živote a o všeličom možnom, či o predstavu aerobiku pod vedením školených inštruktorov, či o spoločných súťažiach, výletoch….. A pochopíte, prečo po prvom pobyte pri mori, nasledoval druhý, po druhom tretí ( ktorý sa za dva týždne beznádejne vypredal… ). Tak preto.

Tieto pobyty sú užitočné nielen pre pacientov, sú dôležitou spätnou väzbou aj pre nás, lekárov. Máme možnosť vidieť svojich pacientov nielen pri polročnej kontrole, ale máme možnosť byť s nimi niekoľko dní, práve počas týchto dní sa mnohí z nich „ otvoria“ a až tu ich lepšie spoznáme.

Prvý pobyt pre alergikov som viedol v roku 1997 – bolo to v Čiernej hore a pobyt bol organizovaný hlavne pre zamestnacov vtedajších Vsl. železiarní. Rád spomínam na tento pobyt, v pamäti mi ostali mnohé pozitívne spomienky – typická čiernohorská hudba, krásna prírodná scenéria, pozitívny tehotenský test mojej manželky, ktorý nám zvestoval, že budem otcom ,… Možno práve preto, cez tieto pozitívne stopy v pamäti, mám nutkanie tieto pobyty znova a znova opakovať. Čuduj sa svete, zatiaľ sa mi to darí a pozitívne stopy každoročne pribúdajú…